İçeriğe geç


CF-HT Machine

Doğal ipekten eritilmiş bazı sentetik polimerlerden yada puntalanmış ve kıvrılmış doğal polimerlerden meydana gelen flament çeşidine verilen addır. Flamentlerin zincirleme bir şekilde kıvrılarak bir araya gemesinden oluşur. Her bir lif baştan sona ipliğin içinden geçer. Ayrıca tanımlamak gerekirse teksturized ve untekstrized diye ikiye ayrılır. Polipropilen hammaddeden puntalı bükümlü ve orta veya yüksek mukavemetli olarak üretilen CF iplik dar dokuma, ev tekstili, iç giyim, mobilya ve tekstil aksesuarları, vs. imalatında kullanılır. Müşteri talebine göre tüm renk tonlarında ve özel uygulamalar için antibakteriyel, antistatik gibi katkı maddeli üretim yapılabilir. Cf İpliğin avantajları, esneklik,düşük yoğunluk, düşük ısı iletkenliği, düşük nem abrobsiyonu, gıda maddelerine uygunluk, minimum statik elektriklenme, kimyasallara karşı üstün dayanım olarak tanımlanabilir.

 

 

BCF-9

Çok yakında detaylar eklenecek..

 

 

 

EKSTRUDER

da boya ile karıştırılarak extrudere verilir. Extruder filament iplik üretiminin en önemli kısmıdır. Bu kısım öncelikli polimer cipslerinin ve katkı maddelerinin eritilmesi ve düzelerden geçebilecek viskoziteye ulaşmasını sağlar. Yüksek basınç altında bünyesine sevk edilen hammaddeyi 235 derecede eritir. Extruderdeki polimer cipslerinin erimesi için gereken sıcaklık kullanılan lif cinsine göre değişiklik gösterebilir.Extruder bölümünde; kovan, huni, kovan içindeki vida, vida hareketini sağlayan motor ve ısıtıcılar bulunur.

Granül hâldeki ham madde vakum sistemi ile besleme bölümüne aktarılır ve dozajlama ünitesi tarafından istenilen miktarda ve oran

 

SPLIT JET

Çekim işlemi ve yağlama işleminden sonra filamentler tekstüre işlemine gelir. Bu işlem ipliğe gerekli hacimliliği ve esnekliği kazandırmak amacıyla yapılan kıvırcıklandırma(krimp) işlemidir. Split Jet ünitesinde iplikler basınçlı sıcak hava ile hacimlendirilir ve sonrasında soğutma tamburuna gelir ve uygun şekilde soğutulur.

Firmamız istenilen kalitede hacimlendirmeyi sağlayan 2’li ve 4’lü olmak üzere iki çeşit split jet üretimi yapmaktadır.